• vacu
    vacu

Vacu Line


Osoba poddawana zabiegowi w urządzeniu  VACU LINE spaceruje na bieżni znajdującej się w sferycznej kapsule. Na wysokości pasa kapsuła zostaje dokładnie zamknięta przy pomocy pasa uszczelniającego.

W czasie treningu w kapsule zostaje wytworzone podciśnienie przy pomocy pompy próżniowej, co wywołuje silne ukrwienie dolnych części ciała wraz ze skórą  - efekt podobny jak przy stawianiu baniek.

Naturalnym następstwem wzmożonego ukrwienia jest przyspieszona przemiana materii, a więc aktywacja wydzielania wolnych kwasów tłuszczowych.
Jednocześnie występuje przyspieszona regeneracja obszarów tkanek uszkodzonych z powodu niedokrwienia wywołanego złym krążeniem. Następuje także aktywacja układu limfatycznego.

Stosowanie metody VACU LINE likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu - źle ukrwionej i słabej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na bieżni powoduje przyspieszenie krążenia i utrzymanie go na odpowiednim poziomie (pompa mięśniowa) i jest gwarantem spalania uwolnionych kwasów tłuszczowych, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni.

Spalanie tłuszczu następuje przy wysiłku dużo mniejszym niż przy wysiłku fizycznym bez zastosowania
podciśnienia - jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia serca.

Dzięki urządzeniu VACU LINE w szybki sposób uzyskujemy pożądane efekty bez ryzyka nienaturalnych obciążeń organizmu i odniesienia kontuzji.

Stosowane podciśnienie w zabiegach VACU LINE jest całkowicie naturalne i wolne od negatywnych skutków ubocznych. Wielkość obecnego w urządzeniu podciśnienia odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000-3000 m nad poziomem morza.

Trening w urządzeniu VACU LINE powoduje rzeczywiste spalanie od 20 do 50 gramów tłuszczu w czasie jednego zabiegu.

Taki sposób spalania tłuszczu oznacza, że mięśnie zużywają
w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są dostarczane do komórek mieśniowych poprzez krew tętniczą. Dobrze ukrwione warstwy skóry są w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy nieukrwione.

Cząsteczki tłuszczu pobierane są dokładnie z okolic dotkniętych cellulitem - uda, pośladki, brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia.

Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego, które partie mięśni pracują, lecz od tego, które obszary skóry i tkanki podskórnej są lepiej ukrwione w danym momencie.

*karta Multisport nie uprawnia do korzystania z zabiegów Vacu

*karta Benefit uprawnia do 50% zniżki